• slider xl 1
  • slider xl 9
  • slider xl 10
  • slider xl 14

Lesní Slavnosti Divadla

Projekt Lesní Slavnosti Divadla vznikl v roce 2004 na základě činnosti pořadatelské organizace v Lesním divadle v Řevnicích a spolupráce s Dejvickým divadlem. Vznikl tak nápad propojit tyto tři subjekty, který prošel řadou diskusí a v srpnu roku 2005 se dočkal realizace. MMC Praha uvedlo Dejvické divadlo v Lesním divadle v Řevnicích. Nejjednodušší ze všeho bylo nalézt název projektu. Lesní Slavnosti Divadla se nabídly jaksi samy…

První ročník měl jediné představení, Bratry Karamazovy. Od druhého ročníku byla již představení tři, od třetího ročníku spolu s Dejvickým divadlem hostuje alespoň jeden další soubor (Činoherní klub Praha 2007 a Divadlo Na Zábradlí 2008, Divadlo Na Jezerce a Divadlo Františka Kreuzmanna 2010, Divadlo Husa na provázku 2011). V roce 2009 bylo představení pět a poprvé se představil také jiný žánr, a to Pražský komorní balet Pavla Šmoka. Od ročníku 2008 se stalo součástí projektu také divadelní představení pro děti.

Projekt již v řevnickém Lesním divadle zdomácněl a všichni umělci, technici i diváci se na další ročník upřímně těší. Divadlo v lese má svoji specifickou atmosféru, vyprodané hlediště Lesního divadla o kapacitě 600 diváků tvoří úžasnou kulisu, a projekt tak poskytuje aktérům i divákům úplně jiný umělecký zážitek.

Bez podpory společností COM-PAKT Energo, a.s., OBO-Betterman s.r.o., ICZ a.s., ALTRON, a.s., CS SOFT a.s., RAK a.s., Dejvického divadla a města Řevnice by festival nemohl vzniknout a ani úspěšně pokračovat. Za tuto podporu jim, jako pořadatelé projektu, velice děkujeme.

 

KOMPLETNÍ INFORMACE NALEZNETE NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH PROJEKTU www.divadlovlese.cz